Rok 2020 był niewątpliwie całkowicie inny niż wszystkie poprzednie lata. Pandemia koronawirusa zmieniła bardzo dużo, zarówno w życiu prywatnym, jak i (a może przede wszystkim) zawodowym. Jedną ze zmian jest przeniesienie spotkań, szkoleń i wykładów do sieci. Tą drogą poszedł także Ecol-Unicon, który w 2020 roku podjął prężne działania w obszarze webinarów.

 

Projektowanie na śniadanie, czyli jak projektować urządzenia ochrony wód?

Jedną z inicjatyw podjętych w ramach organizowanych webinarów był cykl spotkań Projektowanie na śniadanie. To spotkania dedykowane przede wszystkim specjalistom z branży sanitarnej. Spotkania pierwotnie odbywały się w formie stacjonarnej, ale w 2020 roku z oczywistych powodów zostały przeniesione w całości do sieci.

Czego można było się dowiedzieć z naszych spotkań? Tematyka była bardzo różnorodna. Podczas dziewięciu zorganizowanych w zeszłym roku szkoleń pojawiły się zagadnienia związane m.in. z doborem zbiorników retencyjnych, tłoczniami, pompowniami czy doborem separatorów i osadników do konkretnych inwestycji.

Nie mogło zabraknąć także praktycznego omówienia narzędzi pomocnych przy projektowaniu obiektów gospodarki wodnej. Podczas dwóch ostatnich spotkań omówiliśmy szczegółowo kalkulatory doboru pompowni oraz zbiorników retencyjnych.

 

Tematyka webinarów była bardzo różnorodna

 

Smart Eksploatator, czyli inteligentna gospodarka wodna

Drugim cyklem szkoleń online organizowanych przez Ecol-Unicon były spotkania Smart Eksploatator. Ich odbiorcami byli głównie operatorzy systemów deszczowych i przedsiębiorcy szukający innowacyjnych rozwiązań. Szkolenia były skierowane także do osób interesujących się możliwościami uzyskania finansowania na inwestycje z obszaru zarządzania wodami opadowymi.

Spotkań w ramach Smart Eksploatator było także dokładnie dziewięć. Wśród poruszanych tematów pojawiły się m.in.:

  • Woda opadowa jako zasób. Wykorzystaj potencjał zbiornika
  • Jak opracować plan modernizacji obiektu i go zrealizować?
  • Modernizacja obiektów wodno-kanalizacyjnych
  • Eksploatacja urządzeń dla infrastruktury sieci wód deszczowych

A zatem, dla każdego znalazło się coś wartościowego! Spotkania były skoncentrowane na przekazywaniu przydatnej wiedzy, wskazywaniu pomysłów na wdrożenie zmian oraz adresowanie aspektów ekologicznej gospodarki wodnej w bieżących działaniach.

 

Spotkania zakończone sukcesem!

Podjęte przez Ecol-Unicon wyzwanie, jakim było organizowanie wirtualnych szkoleń, okazało się strzałem w dziesiątkę! W 18 zorganizowanych spotkaniach wzięło udział łącznie aż 1641 osób. Przyglądając się oddzielnie obu inicjatywom, większą popularnością cieszył się cykl Projektowanie na śniadanie. W sumie z przekazywanej wiedzy skorzystało na nich 1217 osób!

Jakie tematy należały do najpopularniejszych? Najliczniejsza grupa zainteresowanych osób pojawiła się podczas spotkania na temat doboru zbiornika przez kalkulator 2.0 (366 uczestników). Równie popularne okazało się szkolenie z zakresu użycia kalkulatora doboru pompowni (206) oraz webinar na temat najważniejszych czynników wyboru zbiorników retencyjnych (165).

 

Webinary przyciągnęły spore grono odbiorców

 

W ramach cyklu Smart Eksploatator najchętniej oglądany był wykład na temat wykorzystania potencjału zbiornika na wodę opadową (66 osób). Równie ciekawe dla odbiorców były spotkania na temat eksploatacji urządzeń infrastruktury sieci wód deszczowych (58) oraz przeciwdziałania pojawieniu się suszy (56).

 

W 2021 nie zwalniamy tempa!

18 zorganizowanych szkoleń w 2020 roku to tylko przedsmak tego, co czeka nas w najbliższych 12 miesiącach. Widząc tak duże zainteresowanie i zaangażowanie postanowiliśmy kontynuować działania. Planujemy zatem kolejne wirtualne spotkania (także w „post-lockdownowej” rzeczywistości!) o równie przydatnych i inspirujących tematykach.

Jeśli chcecie wziąć udział w kolejnych webinarach, zachęcamy do śledzenia dedykowanej podstrony, gdzie pojawiają się najnowsze informacje na temat planowanych szkoleń. Wszystkie nowości udostępniamy także na Facebooku Ecol-Unicon oraz w postach na LinkedIn, gdzie także Was serdecznie zapraszamy.