Woda to najbardziej powszechna substancja występująca w przyrodzie. Zajmuje aż 72% powierzchni naszej planety, co mogłoby sugerować, że jej pod dostatkiem. Nic bardziej mylnego, w praktyce zaledwie 0,4% ogólnego zasobu wody nadaje się do wykorzystania przez człowieka jako woda pitnej.

Biorąc pod uwagę ograniczone zasoby oraz rosnące zapotrzebowanie, powinno się zintensyfikować działania propagujące edukację wodną. Ten problem stara się rozwiązać koncepcja edukacyjnych parków wodnych Hydrofun. Jest to projekt który opiera się na stworzeniu przestrzeni rekreacyjno-edukacyjnej, gdzie dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób poznawać zagadnienia związane z retencjonowaniem i wykorzystaniem wody opadowej oraz urządzeniami hydrotechnicznymi.

Odwiedzający park mają możliwość dowiedzieć się jaką funkcję mogą pełnić ogrody deszczowe, sprawdzić jak działa śruba Archimedesa czy zapora wodna, poznać działanie turbiny Peltona i wodnego młynu. Moduły edukacyjne zostały tak zaprojektowane, aby były interesujące dla każdej grupy wiekowej. Wykorzystanie w układzie retencjonowanej wody deszczowej podnosi walory edukacyjne i pomaga kształtować postawy proekologiczne. Jest to rozwiązanie, które idealnie wkomponuje się w przestrzenie zielone w mieście czy gminie – parki, tereny rekreacyjne, jak również może być atrakcją nowoczesnych osiedli mieszkaniowych czy szkół.

 

Co przemawia za tym rozwiązaniem?

  • Szansa na poznanie metod wykorzystania wody deszczowej w przyjemnej i przystępnej formie
  • Nauka sposobów oszczędzania wody
  • Innowacyjna forma spędzania wolnego czasu i wspólnej zabawy na powietrzu
  • Bezpieczeństwo użytkowania wszystkich atrakcji w parku
  • Nowoczesny projekt oraz wysoka jakość materiałów

 

Zainteresował Cie ten temat? Aby uzyskać więcej informacji na temat Parków HYDROFUN zachęcamy do kontaktu.