Neutralizatory mają na celu osłabienie, a niekiedy nawet eliminację działania substancji wydzielających nieprzyjemny zapach oraz będącym zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania i znajdują zastosowanie w urządzeniach takich jak tłocznie, przepompownie czy zbiorniki bezodpływowe. Walorem zastosowania neutralizatorów aktywnych oraz filtrów antyodorowych jest nie tylko skuteczne ograniczenie uciążliwości odorowej, ale również poprawienie warunków pracy oraz przedłużenie okresu efektywności wentylacji oraz okresu żywotności infrastruktury

Co znajduje się w ofercie Ecol-Shop?

Rozwiązania oferowane przez firmę Ecol-Unicon skutecznie eliminują powstające substancje toksyczne i zapachy złowonne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możliwe stało się zaprojektowanie urządzeń eliminujących niepożądane działania niebezpiecznych substancji chemicznych nawet w 95% przy wykorzystaniu zjawiska chemisorpcji, czyli zastosowaniu węgla aktywowanego impregnowanego zasadowo, czyli substancją chemiczną o stosunkowo wysokim wskaźniku pH. Produkty zostały stworzone we współpracy z najlepszymi fachowcami, a ich skuteczność została potwierdzona przez Wydział Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przez Instytut Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk.
W asortymencie firmy Ecol-Unicon dostępne są neutralizatory aktywne i pasywne. Odmienność w ich działaniu powoduje sposób przepływu powietrza, który jest wymuszany przez wentylator w przypadku neutralizatora aktywnego, natomiast w przypadku urządzeń działających pasywnie przepływ powietrza zapewniony jest poprzez działanie grawitacji.

 

Neutralizatory aktywne

 

Neutralizatory aktywne i pasywne

Działanie neutralizatora aktywnego polega na usuwaniu związków złowonnych poprzez wymuszenie ich przepływu przez złoże węgla aktywnego. Godnym uwagi urządzeniem jest neutralizator aktywny ENA wyposażony w złoże węgla aktywnego, impregnowanego.. Jeśli jednak interesuje nas wybór neutralizatora pasywnego, który od aktywnego różni się grawitacyjnym przepływem powietrza, warto zwrócić uwagę na jeden z modeli Ecol-Unicon. W asortymencie znaleźć można zarówno filtry kominkowe, ale również neutralizator podwłazowy ENPeco, który wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością w usuwaniu odorów oraz związków toksycznych. Dzięki zastosowaniu systemu EUcleanON® urządzenie jest bezobsługowe, nie ogranicza przepływu powietrza i nie wymaga czyszczenia. Podobnie jak w przypadku innych produktów znajdujących się ofercie Ecol-Unicon, urządzenie jest odporne na zmiany temperatury, korozję i czynniki chemiczne, a cechą wyróżniającą je spośród innych jest niewrażliwość na dobowe wahania ilości ścieków. Budowa wyżej wspomnianych urządzeń pozwala na prosty montaż, oraz charakteryzuje się dużą odpornością na długotrwały kontakt z substancjami agresywnymi występującymi w instalacjach kanalizacyjnych.

 

Na jakie rozwiązanie się zdecydować?

Zasadniczą różnicą pomiędzy neutralizatorami aktywnymi a pasywnymi jest konieczność podłączenia pierwszego typu do zasilania, podczas gdy neutralizatory pasywne nie wymagają podłączenia do mediów, warto zastanowić się jakie wymagania ma spełniać urządzenie. Warto pochylić się nad takimi informacjami jak objętość gazowa wentylowanego pomieszczenia lub urządzenia, stężenie zanieczyszczeń oraz lokalizację. W przypadku wątpliwości w trakcie doboru, warto zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą nam dobrać odpowiednie urządzenie oraz jego parametry.

 

Ebook- neutralizacja odorów

 

W celu zgłębienia tematu zachęcamy do lektury artykułów:

Filtry antyodorowe – stop nieprzyjemnym zapachom z kanalizacji!

Filtry antyodorowe do przepompowni – dlaczego warto?

Bibliografia:

https://ecol-shop.com/pl/c/Filtry-antyodorowe/20

https://ecol-shop.com/userdata/public/assets//Neutralizatory%20odorow%20i%20sub%20toksycznych%2001_22.pdf

https://ecol-unicon.com/produkty/neutralizatory/

https://ecol-unicon.com/aktualnosc/smart-eksploatatorzy/neutralizacja-odorow-uciazliwym-zapachem-trzeba-walczyc/