Projekty takie jak budowa oraz instalacja obiektów ochrony wód to duże i wymagające przedsięwzięcia, dlatego podejmując decyzję o inwestycji, należy kierować się przede wszystkim doświadczeniem realizatora. Ważna jest nie tylko jakość oferowanych usług, ale także duży wybór dostępnych technologii oraz ekologiczna odpowiedzialność.

 

Wykonawstwo instalacji i budowa obiektów ochrony wód – na co zwrócić uwagę?

Wykonawstwo oraz budowa obiektów wodno-kanalizacyjnych to często spory wydatek, dlatego tego rodzaju inwestycje powinny być przede wszystkim trwałe – tak, aby funkcjonować bezawaryjnie przez wiele kolejnych lat. Zapewnienie trwałości obiektów ochrony wód to przede wszystkim odpowiednie, wysokiej jakości urządzenia i materiały, odporne na zewnętrzne często agresywne warunki.

Nie mniej ważne, a może nawet ważniejsze jest bezpieczeństwo inwestycji zarówno dla obsługującego go personelu, jak i środowiska. Istotna jest nie tylko konstrukcja samego systemu, ale także zapewnienie realizatorom odpowiednich narzędzi oraz wiedzy, aby mogli w przyszłości bezpiecznie, a przede wszystkim bezproblemowo zarządzać obiektem.

Kolejną ważną rzeczą jest profesjonalna kadra wykonawców, obejmująca zarówno wykonawców i serwisantów, jak i projektantów oraz doradców technicznych, którzy mają ogromną wiedzę oraz doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji. Pozwoli to nie tylko sprawnie przeprowadzić proces budowy obiektu czy wykonawstwa instalacji, ale przede wszystkim wybrać najbardziej odpowiednie i optymalne dla klienta rozwiązanie.

 

Szukając firmy do realizacji obiektu ochrony wód, warto zdecydować się na kompleksowe rozwiązania

 

Znaczenie audytu technologicznego

Początek każdej inwestycji to jednak przede wszystkim diagnoza bieżącego stanu instalacji w obiekcie przemysłowym lub komunalnym oraz jego faktycznego stanu.

Choć z czasem elementy lub całe systemy stają się bardziej awaryjne i mniej wydajne, nie oznacza to, że od razu wymagają całkowitej wymiany. Rzetelny przegląd sytuacji w postaci audytu technologicznego pozwala ocenić słabe i mocne strony systemu i jego ewentualny potencjał, a także zaproponować najbardziej skuteczne i efektywne rozwiązanie.

 

Wysoka jakość produktów i nowoczesne rozwiązania

Podstawa to wysokiej jakości, nowoczesne rozwiązania oraz wydajne produkty i urządzenia. Współczesne oczyszczalnie ścieków, przepompownie, stacje uzdatniania wody czy zbiorniki retencyjne muszą spełniać wiele wymogów zarówno krajowych, jak i wynikających z prawa europejskiego.

Kluczowym elementem jest również zapewnienie układów awaryjnych. Dzięki nim obiekty wodne będą pracować nieprzerwanie przez kilkadziesiąt kolejnych lat. Kolejnym ważnym aspektem wykonawstwa instalacji oraz budowy obiektów wodno-kanalizacyjnych jest gwarancja oraz możliwość jej przedłużenia.

 

Oprócz wysokiej jakości obiektu, istotna jest także ochrona gwarancyjna

 

Kompleksowość oferty wykonawstwa i budowy obiektów wodno-kanalizacyjnych

Gwarancją sukcesu inwestycji jest kompleksowa obsługa na każdym jej etapie, począwszy od projektu, aż po jego wdrożenie. Ważna jest odpowiednia konfiguracja wszelkich parametrów instalacji według potrzeb i wytycznych każdego inwestora oraz zapewnienie użytkownikom obiektów i personelowi niezbędnej wiedzy i narzędzi, które pozwolą im efektywnie i bezproblemowo zarządzać inwestycją.

Oprócz realizacji samej inwestycji ważne jest, aby inwestor mógł liczyć również na obsługę w zakresie rozruchu mechanicznego, hydraulicznego czy technologicznego oraz przeglądy, serwisy oraz naprawy instalacji i urządzeń ochrony wód.

 

Serwis oraz naprawy urządzeń ochrony wód

Jak wspominaliśmy, w związku z codzienną eksploatacją, urządzenia ochrony wód oraz instalacje wodne z czasem ulegają oczywistemu zużyciu. Konsekwencją może być zarówno spadek efektywności pracy poszczególnych elementów czy całego systemu, jak i usterki oraz poważniejsze awarie. Efekt? Dodatkowe koszty.

Dlatego tak istotne są systematyczne przeglądy oraz serwis obiektów i urządzeń. Prace te powinny być realizowane przez doświadczony oraz wykwalifikowany personel. Profesjonalna firma prowadzi też ewidencję realizowanych napraw oraz przeglądów, dzięki czemu posiada aktualną wiedzę, na jakie elementy w funkcjonowaniu instalacji należy przede wszystkim zwrócić uwagę. Niezwykle ważny jest także szybki i bezproblemowy dostęp do części zamiennych na czas naprawy.