Konferencja Stormwater Poland jest znana każdemu, kto choć trochę interesuje się tematem konferencji wodno-ściekowych. Nam również – i dlatego nie może na niej zabraknąć stanowiska Ecol-Unicon. W tym roku mamy dla uczestników konferencji coś jeszcze: każdy z nich będzie mógł posłuchać o tym, w jaki sposób nasze rozwiązania przyczyniają się do poprawy zarządzania wodami opadowymi i ich lepszego wykorzystania w miastach.

Chcesz poznać szczegóły? Oto najważniejsze informacje w pigułce!

Konferencja Stormwater Poland 2023: kiedy, gdzie i na jaki temat?

Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży wodno-kanalizacyjnej, cykliczna konferencja Stormwater Poland, odbędzie się w dniach 27-28 września 2023 roku. Eksperci, menedżerowie spółek wod-kan i inne osoby zainteresowane tematem gospodarki wodnej spotkają się w Katowicach, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Jakim tematom będzie poświęcona konferencja Stormwater Poland 2023? Tym najbardziej aktualnym, które pojawiają się w mediach, rozmowach branżowych, a także tych prywatnych. Hasłem wydarzenia jest „Adaptacja z jakością”. O jakiej adaptacji mowa? Przede wszystkim tej związanej ze zmianami klimatycznymi. Prelekcje w ramach konferencji będą skupiały się na dwóch zagadnieniach:

  • adaptacji miejskiej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej do zmian klimatu – pokazaniu, jak radzą sobie z tym miasta różnej wielkości, jakie technologie można obecnie stosować, jakie są możliwości dofinansowania takich projektów (z programem FEnIKS na czele);
  • poprawie jakości wód opadowych i roztopowych – wypracowaniu rozwiązań zapobiegających katastrofom ekologicznym (takim, jak ta na Odrze), ograniczeniu pobierania wód podziemnych i z rzek, zwiększeniu retencjonowania wody opadowej.
Konferencja Stormwater Poland

Stormwater Poland Ecol-Unicon

Ecol-Unicon na Stormwater Poland 2023 – o czym będziemy mówić?

O wykorzystaniu wody opadowej w mieście i unowocześnianiu miejskiej infrastruktury wod-kan możemy powiedzieć wiele – i będziemy to robić. Na konferencji Stormwater Poland 2023 znajdziesz stoisko Ecol-Unicon. Posłuchasz także prelekcji, którą wygłosi jeden z naszych ekspertów: Mariusz CytowskiDyrektor R&D, Ecol-Unicon. Temat wystąpienia to „Technologiczne rozwiązania wspierające zrównoważone zarządzanie wodą w mieście”.

Zwiększanie ilości gromadzonej wody opadowej w miastach to jedno z wyzwań, o których będziemy mówić. Retencja jest ważna szczególnie w kontekście zmian klimatycznych. Możemy się spodziewać, że w kolejnych dziesięcioleciach susze i gwałtowne ulewy powodujące powodzie będą się zdarzały coraz częściej. Budowa zbiorników retencyjnych w miastach to jeden ze sposobów, by zapobiec ich niekorzystnym skutkom.

Jednym z celów konferencji wodno-ściekowej jest zwrócenie uwagi na fakt, że działania służące adaptacji do zmian klimatu muszą mieć nową jakość. W jaki sposób przekłada się to na temat naszej prelekcji?

Ekspert Ecol-Unicon pokaże możliwości odzyskiwania wody deszczowej do celów użytkowych. Wyjaśni, jak zrobić to za pomocą nowych technologii wykorzystywanych w zbiornikach retencyjnych HYDROZONE Benefit – urządzeniach wyposażonych w systemy podczyszczania. To świetny przykład „Adaptacji z jakością”!

Jak rozwiązania Ecol-Unicon wpisują się w najważniejsze założenia konferencji?

Uczestnikom Stormwater Poland 2023 zainteresowanym inteligentnymi technologiami i proekologicznymi rozwiązaniami w miastach będziemy chcieli opowiedzieć o naszych trzech produktach. Dwa z nich są już dobrze znane w branży wod-kan i szeroko wykorzystywane w infrastrukturze miejskiej. Trzeci jest w fazie projektowej – jedna z najważniejszych konferencji wod-kan w 2023 r. będzie doskonałym miejscem, by poznać go bliżej.

Każde z tych rozwiązań wpisuje się w najważniejsze idee konferencji – tworzenie infrastruktury gotowej na zmiany klimatu i poprawa jakości wód opadowych to także nasze priorytety! Podczas konferencji Stormwater Poland 2023 omówimy:

  • Zbiornik retencyjny HYDROZONE Benefit. To betonowy zbiornik, który służy do gromadzenia wody opadowej, ale dzięki hydrofitowemu układowi podczyszczającemu i separatorowi substancji ropopochodnych jednocześnie sprawia, że woda nadaje się do ponownego użytku. Takie rozwiązanie przyczynia się do zmniejszenia zużycia wody w miastach – oczyszczoną deszczówkę z HYDROZONE Benefit można wykorzystać do celów przeciwpożarowych, do podlewania czy mycia ulic i chodników.
  • Bumerang Smart – inteligentny system monitorowania i zarządzania urządzeniami wod-kan. Można go połączyć m.in. ze zbiornikiem retencyjnym HYDROZONE Benefit i kontrolować w ten sposób ilość wody deszczowej oraz procesy jej oczyszczania. Dzięki monitoringowi system może np. podjąć decyzję o opróżnieniu zbiornika przed planowanymi opadami deszczu.
  • Inteligentna komora przelewu burzowego – to innowacyjne urządzenie (w fazie projektu), za pomocą którego można podnosić krawędź przelewu i ograniczać w ten sposób liczbę zrzutów. Wykorzystanie tego rozwiązania pozwala uniknąć dodatkowych opłat. Inteligentna komora przelewów burzowych jest także wyposażona w system podczyszczający – dzięki temu do zbiornika trafia woda opadowa wyższej jakości.

Szukasz nowych sposobów na usprawnienie zarządzania siecią wodno-kanalizacyjną w mieście?

Konferencja Stormwater Poland 2023 to miejsce dla Ciebie. Poznasz tam najlepsze praktyki z innych miast i gotowe do wdrożenia technologie. Do zobaczenia!

Zarejestruj się na konferencję