Już 28 września w Katowicach rozpocznie się VI Edycja Stormwater Poland – wydarzenie, którego mamy przyjemność być Partnerem. To znana i ceniona, a jednocześnie największa konferencja dotycząca wód opadowych w Polsce. Podczas niej trwają dyskusje, ale także demonstracje w praktyce, jak można dostosowywać świat wód opadowych do wyzwań zmian klimatu i potrzeb rozwoju miast. Konferencję poprzedzi spotkanie branży wodociągowo-kanalizacyjnej – WaterFolder Day, podczas którego  zaprezentowane zostaną nowe aplikacje i technologie wspierające proces projektowania rozwiązań w zakresie ochrony wód.

 

  • Stormwater Poland – Czas na deszczówkę!
  • WaterFolder Day
  • Przywróć wodę naturze, czyli o projektowaniu zbiorników retencyjnych na miarę XXI wieku
  • Hydrofitowe zbiorniki retencyjne, czyli natura wspierana technologią

 

Stormwater Poland – Czas na deszczówkę!

 

Stormwater Poland to przede wszystkim praktyczne podejście do problemów zarządzania wodą. Oparte jest na studiach przypadków i ciągłym poszukiwaniu inspiracji. Jednocześnie jest także szansą na wymianę doświadczeń z całego świata.

Pomimo licznych niepewności czy zawirowań ekonomicznych i geopolitycznych, jedno jest oczywiste – nadchodzi czas deszczówki! Po licznych inwestycjach oraz modernizacjach systemów wodno-kanalizacyjnych przyszła pora na systemy odwodnienia. Bez nich trudno myśleć o utrzymaniu infrastruktury miast, dalszej rozbudowie sieci komunikacyjnych oraz strategii gospodarowania wodą.

Konferencja potrwa dwa dni i będzie obejmowała 4 zróżnicowane sesje tematyczne. W komitecie naukowym zasiada także nasz przedstawiciel – dr Szymon Mielczarek. Jest specjalistą Ecol-Unicon posiadającym wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania, badania, certyfikacji oraz wdrażania na rynek wyrobów budowlanych produktów przeznaczonych do systemów kanalizacyjnych. Pan doktor weźmie także udział w inaugurującym konferencję spotkaniu WaterFolder Day.

WaterFolder Day

WaterFolder Day jest pierwszym w Polsce wydarzeniem, w którym wezmą udział projektanci zrzeszeni na platformie WaterFolder. Pojawią się także ci, którzy pragną zgłębić wiedzę z zakresu profesjonalnych narzędzi doboru w projektowaniu inwestycji. To okazja do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie efektywnego projektowania, a także możliwość poznania nowych rozwiązań oraz ofert najlepszych producentów branży wodno-kanalizacyjnej z kraju i ze świata.

W programie przewidziane są wykłady dotyczące takich projektów, jak WaterFolder Connect czy PANDA. Poruszone zostaną także zagadnienia pozwoleń wodno-prawnych, projektowania odwodnień, zielono-niebieskiej infrastruktury, a także szkolenia z kalkulatorów doboru i aplikacji do modelowania.

 

Przywróć wodę naturze, czyli o projektowaniu zbiorników retencyjnych na miarę XXI wieku

 

Jeden z warsztatów podczas WaterFolder Day poprowadzi Monika Kszczot, Inżynier Produktu w Ecol-Unicon. Na co dzień związana jest z rozwojem produktów i dostosowaniem rozwiązań zarówno do potrzeb rynku, jak i rozwijającej się infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Podczas wydarzenia zaprezentuje możliwości, jakie oferuje kalkulator doboru zbiorników retencyjnych Water folder. Omówi także jego najważniejsze funkcjonalności.

Water folder to unikalna platforma, będąca efekt współpracy czołowych producentów oraz doświadczonych specjalistów branży wodno-kanalizacyjnej. Obecnie korzysta z niej już ponad 5 000 projektantów z całej Polski. Platforma oferuje kalkulatory do obliczania rozmiaru retencji, infiltracji czy doboru zielonych dachów. Z jej pomocą łatwiejsze staje się też wyliczenie kosztów eksploatacji, dobieranie pomp i pompowni, układów podczyszczania, przewodów grawitacyjnych czy odwodnieni liniowych.

Profesjonalne zarządzanie systemami wodno-kanalizacyjnymi w miastach wymaga aktualnych, obiektywnych i niepodważalnych danych opadowych. Dlatego też platforma działa w oparciu Polski Atlas Natężeń Deszczów (PANDa) zawierający aktualne informacje o natężeniach deszczów miarodajnych dla 930 miast w Polsce z ostatnich 30 lat. Co ważne, narzędzie wciąż jest udoskonalane i wzbogacane o nowe przydatne funkcje dla zwiększenia możliwości i użyteczności dla docelowych odbiorców.

 

Hydrofitowe zbiorniki retencyjne, czyli natura wspierana technologią

Z ramienia Ecol-Unicon, jeszcze jeden wykład podczas pierwszego dnia konferencji Stormwater Poland 2022 poprowadzi Grzegorz Boguś. To dyrektor Handlowy Ecol-Unicon odpowiedzialny za rozwój relacji z klientami i procesów doradztwa i sprzedaży rozwiązań w obszarze ochrony wód.

Grzegorz Boguś opisze najważniejsze zalety oraz możliwości zbiorników hydrofitowych. Przedstawi także wskazówki, jak je zaprojektować, aby były w stanie poradzić sobie z dynamiką hydrologiczną, a zwłaszcza z wahaniami poziomu wody w systemie.

Hydrofitowe zbiorniki retencyjne to miejsca, w których tworzy się warunki hydrologiczne i siedliskowe, podobne do tych, jakie panują w naturalnych ekosystemach. Dzięki procesom biologicznym z udziałem mikroorganizmów oraz roślin hydrofitowych, zapewniają efektywną retencję oraz skuteczne oczyszczanie wód opadowych i roztopowych. Dlatego też coraz chętniej wykorzystuje się je do oczyszczania wód przelewowych z kanalizacji ogólnospławnej oraz zagospodarowania wód opadowych z ulic, autostrad, parkingów czy lotnisk.

Gorąco zapraszamy do udziału w konferencji, a także na nasze stoisko, gdzie będą mieli Państwo okazję poznać najnowsze rozwiązania w zakresie retencji wody opadowej produkcji Ecol-Unicon. Chętnie zaprezentujemy profesjonalne realizacje inżynierskie i systemy inteligentnego zarządzania eksploatacją sieci deszczowych, sanitarnych i wodociągowych oraz efektywność naszych urządzeń. Z przyjemnością podzielimy się też naszą wiedzą i 25-letnim doświadczeniem zdobytym na polskim rynku.

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób